26 Aralık 2011 Pazartesi

Grup C

Grup C yani benim kısaca cahil PC kullanıcısı olarak adlandırdığım gruptur kendileri.

Genel Özellikleri: Benden forum, msn ve telefon yoluyla yardım isterler. Antivirüs kullanmadan senelerce PC kullanan gruptur. İngilizce bilenleri çok çok nadirdir.Grup C nin Şifreleri: cep telefon numaraları, fener1907, gs1905, 19851985, ulas1986, qwerty, ayşekaşar gibi olup hesaplarının gizli soruları: "Tuttuğunuz takım", "Doğduğunuz yer", "En sevdiğiniz öğretmen" olmakla beraber okuldaki arkadaşları rahatça bunların hesaplarını sık sık ele geçirmektedir.

Windows Xp kullananları bilgisayarları çöktükçe baştan işletim sistemi kurar ve bu saçma döngünün AV kurmadıklarından dolayı çok sık yaşandığını göremez. Bilgisayar bozuldukça, hata verdikçe, MSN hesapları çalındıkça Bill Gates'e söverler.

Windows Vista kullananları sanır ki kendileri gibi büyük bir kullanıcı kitlesi var, o hatayı alanlar büyük ihtimal 2 dk da çözmüştür ve aşırı yavaş Vista'yı kullanmaya da devam etmektedir. Bu düşünce Windows 7 ile tanışmaları ile biter, hatta Windows 7 ye geçenlerden gelen yardım istekleri 5 de 1 e düşmektedir.

Kimisi "Ne antivirus kurcam nasılsa virusler de yavaşlatıyor antivirusler de yavaşlatıyor" der ve arkadaşlarına virus sebebiyle MSNden otomatik gönderdiği şifre çalan sayfalar nedeniyle sürekli yeni MSN adresi alırlar ve aldırırlar çevrelerine.

Bana genelde yazdıkları,
"klavyeyi kırıcam sinirden",
"şimdi kız arkadaş gelicek görmesin bilgisayarı böyle",
"babam akşama gelicek PCyi görünce ağzıma s*ç*cak",
"lanet olsun keşke antivirus felan kursadım",
"abi formatsız çözebilir miyiz",
"ödev vardı abi o gitmez demi yarına teslim olcak",
"dosyalarımı yok yere silmiş bu bilgisayarcı, meğer dosyalar gitmeden de oluyormuş format",
"ee madem ücretsiz antivirus var milllet ne key crak kasıyor abi",
"hacı benim windows göçtü nasıl oldu hiç anlamadım",
"benim MSN açılmıyor açılsın başka birşey istemem, internet sayfaları açılmasa da olur",
"her ay format attırmaya götürüyoruz abi, sence neden çöküyor, antivirus deme abi alakası yoktur"

Grup C ye 2009 dan beri yardım etmeyi kestim. Birisine yardım edeceksem önce Grup C içinde mi onu anlamaya çalışıyorum. Sonuçta yardım ettikten belli bir zaman sonra AV kurmadığı için bilgisayarı çökecek, msn şifresi çalınacak, aynı sorunu format sonrası tekrar gelip bana soracak.

Belirli bir dönem bazı arkadaşlarımı AV kurmaya ikna edip Grup C den çıkardım, meğer hayat ne kadar güzelmiş dediler :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder